10 JAAR MUZIEKGEBOUW AAN ‘T IJ

“Het Nederlands Blazers Ensemble gaf het startschot met een lekker agressieve en opwindende uitvoering van John Adams’ Short ride in a fast machine, waarin de drijfstangen wit opgloeiden en bijna van de krukas vlogen en de zuigers bijna uit de cilinders knalden. […] Hoboist Bart Schneemann speelde een tranen trekkend mooie solo in een deeltje uit Bach in Perzie van Reza Namavar.”
Het Parool (****)

Muziekgebouw aan ’t IJ bestaat 10 jaar en dat wordt gevierd. Op zaterdagavond 12 september zijn het Nederlands Blazers Ensemble en 7 andere fine fleur van de Nederlandse ensembles verzameld en zijn ze voor één keer alle acht in één concert te horen. Als kloppend hart van de rijke ensemblecultuur die Nederland en zeker Amsterdam kenmerkt. In duo’s, alleen én alle acht samen als denderend slot in een wereldpremière van de Componist des Vaderlands Willem Jeths. Een onvergetelijke ensembleavond met de mooiste hedendaagse muziek.

In dit concertprogramma razende werken als Short Ride in a Fast Machine van de Amerikaanse componist John Adams en een magisch juweeltje van componist Tan Dun, Circle with Four Trios. Muziek van de Balkan tot de polder met een nieuwe bewerking van Kate Moores Synaesthesia Suite, en met slagwerk dat kan praten. Een uniek concert in een zaal die met een perfecte combinatie van intimiteit, stoelcapaciteit en een uitmuntende akoestiek volledig past bij de musici en het publiek van nu.

Het programma wordt verzorgd door:
Amsterdam Sinfonietta, Asko|Schönberg, Calefax, Cappella Amsterdam, Ives Ensemble, Nederlands Blazers Ensemble, Nieuw Ensemble en Slagwerk Den Haag.

Dit concert is onderdeel van een bomvolle concertdriedaagse in het kader van hun 10-jarig jubileum, met onder meer een rondvaart over het IJ met muziek van John Cage, een muzikale picknick in de Entreehal en een slaapconcert in de Grote Zaal. Het Muziekgebouw viert haar 10-jarig bestaan met muziek in alle mogelijke vormen in én rond het gebouw.

Speeldata
  • za 12 sep 2015 20:15 Amsterdam Muziekgebouw aan 't IJ
    UITVERKOCHT

Het Ultieme Nieuwjaarsconcert

Foto: Peter Lodder

Al meer dan 50 jaar luidt het NBE het nieuwe jaar in met de feestelijke Nieuwjaarsconcerten vanuit het Concertgebouw in Amsterdam. Door de jaren heen.

Lees meer 06-02-2025 t/m 16-02-2025

jongNBE – Concerten

Foto: Peter Lodder

Dit voorjaar tourt het jongNBE weer door het land met hun eigen (lunch)concerten! Geniet van een muzikale onderbreking of afsluiting van je dag met ons.

Lees meer 12-02-2025 t/m 05-03-2025

In Hogere Sferen – Bach, Soefi & Pärt

Foto: Peter Lodder

Zoals het soefisme aanspoort tot eenheid en harmonie, en oosters en westers gedachtegoed met elkaar verbindt, zo omarmen traditionele Perzische muziek, Johann Sebastian Bach en.

Lees meer 04-03-2025 t/m 18-04-2025

jongNBE – Schiermonnikoog Festival

Foto: Melle Meivogel

Het jongNBE is al jaren onderdeel van het programma van het Schiermonnikoog Festival, een jaarlijkse ontdekkingstocht op Schiermonnikoog met jong klassiek talent. Dit jaar staat.

Lees meer 18-03-2025 t/m 19-03-2025

De 9e

Foto: Melle Meivogel

De ultieme symfonie van vrede en vrijheid: de Negende van Beethoven.   Beethoven was een rebel & rockstar in zijn tijd: artistiek onafhankelijk zocht hij.

Lees meer 08-05-2025 t/m 22-05-2025

Archief