In Hogere Sferen – Bach, Soefi & Pärt

Foto:Peter Lodder

Zoals het soefisme aanspoort tot eenheid en harmonie, en oosters en westers gedachtegoed met elkaar verbindt, zo omarmen traditionele Perzische muziek, Johann Sebastian Bach en Arvo Pärt elkaar in de voorstelling ‘In Hogere Sferen – Bach, Soefi & Pärt’.

Samen met de Iraanse zangeres Haleh Seyfizadeh en de Iraanse tärspeler Ali Ghamsari brengt het Nederlands Blazers Ensemble een intrigerende verkenning van de verbinding tussen Bach, het soefisme en de eigentijdse klanken van Arvo Pärt. Daarbij voegt Pärts minimalistische benadering een hedendaagse nuance toe aan de symbiose van traditionele Perzische muziek en de meesterwerken van Johann Sebastian Bach.

Naar oorspronkelijk idee van Bart Schneemann.


Voorafgaand aan bijna ieder concert wordt er een inleiding gegeven rond de voorstelling. De inleiding is gratis, maar bij sommige zalen dien je te reserveren (zie websites theaters voor meer info).

 

Speeldata

jongNBE – Concerten

Foto: Peter Lodder

Dit voorjaar tourt het jongNBE weer door het land met hun eigen (lunch)concerten! Geniet van een muzikale onderbreking of afsluiting van je dag met ons.

Lees meer 12-02-2025 t/m 05-03-2025

jongNBE – Schiermonnikoog Festival

Foto: Melle Meivogel

Het jongNBE is al jaren onderdeel van het programma van het Schiermonnikoog Festival, een jaarlijkse ontdekkingstocht op Schiermonnikoog met jong klassiek talent. Dit jaar staat.

Lees meer 18-03-2025 t/m 19-03-2025

De 9e

Foto: Melle Meivogel

De ultieme symfonie van vrede en vrijheid: de Negende van Beethoven.   Beethoven was een rebel & rockstar in zijn tijd: artistiek onafhankelijk zocht hij.

Lees meer 08-05-2025 t/m 22-05-2025

Archief